Csigó Bianka iskolapszichológus bemutatkozása

Kedves Szülők!

A Budapest XVII. Kerületi Kossuth Lajos Általános Iskola új iskolapszichológusaként engedjék meg, hogy röviden bemutassam, miben tudok támogatást nyújtani.

Csigó Bianka vagyok, pszichológus. Tanulmányaimat az ELTE-n folytattam, mesterdiplomámat klinikai- és egészségpszichológia szakirányon szereztem. Munkám mellett pár- és családterápiás módszerben képződöm.

Célom, hogy elősegítsem a diákok mentális, lelki és szociális jóllétét és támogassam személyiségfejlődésüket. Gyermekeik számos változással küzdenek meg ebben az időszakban. A testi változásokhoz való alkalmazkodás mellett jelentős életesemények és a különböző területeken való megfelelés is “színesítik” a hétköznapokat. Mindez olykor embert próbáló feladat.

Segítségemet ajánlom
• Az információátadásában
• A megelőzésben: konfliktuskezelési, mentálhigiénés, családi életre nevelési stb. témákban
Kommunikációs nehézségek esetén
• Ha magatartásproblémákat, szélsőséges változásokat tapasztalnak
• Ha nehézségeket észlelnek a teljesítmény, a tanulási motiváció területén
Pályaválasztási, pályaorientációs tanácsadásban
• Ha szükség esetén a megfelelő szakember bevonása indokolt
• Ha nem megszokott hangulatváltozásokra lesznek figyelmesek
• Ha jelentős életesemény történt a család életében (pl.: haláleset, testvér születése, válás stb.)
• Ha úgy látják, gyermekük magányos vagy nehezen illeszkedik be
• Ha beszélgetni szeretnének bármely gyermeküket érintő témáról

Forduljanak hozzám bizalommal!

A szülő-konzultáció során átbeszéljük a nehézségeket és kérdéseket, majd közösen döntünk a gyermek jóllétét leginkább szolgáló folytatásról.

Bízom a sikeres együttműködésben!

Csigó Bianka
Iskolapszichológus
Időpont: Szerda-csütörtök, előre egyeztetett időpontban
Helyszín: 10-es terem
Email: csb.pszichologus@kossuthiskolarakoskert.hu

Kérem, vegyék figyelembe, hogy az iskolapszichológusi konzultációk, foglalkozások nem minősülnek terápiának és nem helyettesítik a pszichiátriai, sem a pedagógiai szakszolgálati ellátást!