Menü Bezárás

Mesenap

Mesenap

Iskolánk egyik legkedvesebb hagyománya a magyar népmese napján megrendezett Mesenap. A felsősök „hamuban sült” pogácsát sütöttek (feleletmentesítőért!), amit megosztottak az alsó tagozatos társaikkal. A köszöntő után András bácsi mesélt Benedek Elekről, majd minden órát az iskolarádióból felhangzó mesével kezdtünk. Nyolcadikos diákok mesét vittek ajándékba a gyerekeknek. A kicsik beöltözhettek kedvenc mesehősük jelmezébe. A hallott mesékhez rajzot készítettek, amit zsűri értékelt, díjazott. Az udvaron a felsős osztályok 5 fős csapatai – a mesehősökhöz hasonlóan – próbákat álltak ki. Az iskola előtti járdán pedig elkészült A szárnyas királyfi című népmese „képregénye”. Ezt sajnos az éjszakai eső másnapra elmosta, de fotókon őrizzük a remek rajzokat.

Az iskola apraja-nagyja élvezte a népmesék nyújtotta hangulatot.

OLVASSATOK MINDEN NAP!