Az iskolába történő belépés rendje

Az emberi erőforrások minisztere 29/2021. (XI. 19.) EMMI határozata a járványügyi időszak köznevelési védelmi intézkedéseiről szóló jogszabályban megfogalmazottak alapján az intézményünkbe történő belépés rendje 2021. december 1-től az alábbiak szerint módosul:

A köznevelési intézménybe történő belépés csak abban az esetben engedélyezhető, ha a köznevelési intézmény:

1. Az európai uniós Covid igazolvány;

2. A koronavírus elleni védettségi igazolvány, illetve applikáció;

3. Az Egészségügyi Világszervezet által kiadott nemzetközi oltási igazolvány – ha az a védőoltás beadásának megtörténtére vonatkozó, oltást igazoló orvos által kiállított bejegyzést tartalmaz ;

4. Az olyan állam által kiállított védettségi igazolás, amely állam által kiállított védettségi igazolást Magyarország elismeri, és ennek tényét a külpolitikáért felelős miniszter a határrendészetért felelős miniszterrel egyetértésben kiadott rendeletben megállapította;

valamelyikének a felmutatásával ellenőrizte a belépni kívánó személy koronavírus elleni védettségének igazolását.

A gyermeket, illetve tanulót a köznevelési intézménybe kísérő, vagy onnan hazakísérő egy fő nagykorú személy a koronavírus elleni védettségének igazolása nélkül a köznevelési intézmény területére a köznevelési intézmény vezetője által meghatározott pontig léphet be. Ez intézményünk esetében a főbejárat kettős üvegajtaja közötti rész.

Segítő együttműködésüket megköszönve:

Csébi András s.k.