Menü Bezárás

Arany János kedvenc étele a Marcza-fánk

Arany János kedvenc étele a Marcza-fánk
Elkészítette: Simon Angelika 8.a osztályos tanuló

Arany János Szilágyi István barátjának így írja le a Marcza-fánk elkészítésének módját:

Íme a recipe: „Üss egy csuporba (például) két tojást. Belé egy kevés sót, czukrot. Önts hozzá egy meszely tejet; annyi lisztet, hogy palacsintasűrűségű legyen. Akkor tégy zsírt tepsibe, wgy ujjnyi vastagon, s ezt forrald fel. Mikor legjobban forr, a tésztát kanalankint rakd belé, egy-egy kis kanállal egy helyre, s pirosra süsd meg. Punctum. Ez fiam, oly egyszerű, hogy magad is megcsinálhatod.”

Modern recept:

Hozzávalók: 2 tojás, só, 1 evőkanál cukor, 1 tasak vaníliás cukor, citrom reszelt héja, 10 evőkanál liszt, 3,5 dl  tej, olaj a sütéshez.

Elkészítés: Egy kézi habverővel a tojásokat habosra keverjük a sóval, cukorral, vaníliás cukorral, citromhéjjal. Hozzáadjuk a szitált lisztet, majd tejjel palacsintatészta sűrűségűre hígitjuk. Evőkanalanként a felforrósított olajba csurgatjuk, és aranybarnára sütjük. Porcukorral, baracklekvárral tálaljuk.

JÓ ÉTVÁGYAT KÍVÁNOK!