Menü Bezárás

Péntek délutáni történet

Június 7-én, pénteken délután újból megerősítést nyert bennem, hogy iskolánk méltán örökös ökoiskola.
Történt, hogy a bejáratnál álló kisfiú a kora esti órákban arra hívta fel figyelmünket, hogy egy galambfióka a kerékpártároló melletti köveken próbál lavírozni, bukdácsolva valahogyan elboldogulni. Félő, hogy elviszi a macska, baja esik, ki tudja, mi lesz vele…
Ekkor csatlakozott hozzánk a kisfiú édesanyja, aki időközben felvette a kapcsolatot a Tollas Barát Madármentés nevű dunaharaszti szervezettel.
A szervezet vállalta, hogy befogadja, gondozza a kis fiókát.
Hátraballagtunk hármasban, időközben szatyorféleség is a kezünk ügyébe akadt, a kisfiú édesanyja segítségével elhelyezte a kis állatot a szatyorban, és már indultak is az autójukhoz, hogy Rákoskertről elvigyék a kis madarat Dunaharasztiba.
A történet ezen a ponton megnyugtató véget ért.
Köszönöm a madármentést Pintér Zoárd 2.c osztályos tanulónknak, valamint édesanyjának!
Büszkeséggel tölt el, hogy iskolánk közösségét ilyen tanulók és szülők alkotják!

Csébi András
igazgató