Idegen nyelvi országos mérés a 8. évfolyamon

Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy a 2020/2021. tanév rendjéről szóló 27/2020. (VIII. 11.) EMMI rendeletnek megfelelően 2021. május 19-én iskolánkban – csakúgy, mint a többi általános iskolában – a 6. és 8. évfolyamon idegen nyelvi országos mérés kerül megrendezésre.
A felmérésre a 6. és 8. évfolyamon az angol nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében kerül sor.
A tanulók központi tesztfüzeteket töltenek ki megadott időkereten belül, ezért az aznapi időbeosztásuk eltér a megszokottól, illetve az iskola aznapi, más évfolyamokon követett menetétől. Természetesen az érintett évfolyamokon aznap nem lesz tanítási óra.

A 8. évfolyam tanulói számára a felmérés 2021. május 19. (szerda) a következő időbeosztás szerint zajlik:
Gyülekezés: 9.30-9.45 között a megszokott helyen és módon.
Tanterem: minden tanuló számára a kijelölt tanteremben.
A tesztfüzetek írása: 10.00-11.30 között
A mérés 2×30 perc 10 perc szünettel: hallott szöveg értése és olvasott szöveg értése.

A tesztfüzetek írása után a gyerekek hazamennek.
Kérem, hogy amennyiben igényt tart gyermeke további felügyeletére, a tanuló osztályfőnökénél jelezze!

Mit hozzon az iskolába aznap a tanuló?
– tollat, íróeszközöket

A feladatlap kitöltéséhez sem szótár, sem más segédeszköz nem használható!

Együttműködését előre is köszönöm!

Budapest, 2021.05.12.

Csébi András sk.