Menü Bezárás

Rákoskert Napja

Iskolánk diákjai idén is részt vettek a Rákoskert Napon. Köszönjük a felkészítést Simó Ilona és Zsarnay Judit tanítónőknek.

Az iskola citeraegyüttese méltán nevezhető együttesnek, mivel 3 éve citeráznak együtt ezek a gyerekek. Számos fellépésük volt már iskolai, kerületi rendezvényeken. Tagjaik 4. b osztályos tanulók.

Mióta világ a világ, a játék a gyerekek elemi szükséglete. A játékokon keresztül fejlődik mozgásuk, fedezik fel a világot, általa leküzdhetik félénkségüket és könnyebben tudnak együttműködni társaikkal.

Az első évfolyamon erre építve tartjuk foglalkozásainkat, célunk, hogy a gyerekek játékos formában ismerkedjenek meg a néptánc alapjaival.

A 3-4. évfolyamos tanulóink egy dramatikus táncfeldolgozással készültek erre a napra.

A történet középpontjában egy szegény oláh leány áll, aki elvesztette a kecskéit. Keresésükre indult, ám alkalomadtán olyan tárgyakat lát, amelyek megtévesztik őt, azt hiszi megtalálta kecskéit. Ilyenkor örömtáncot lejt, de hamar ráébred a tévedésre.

A rendezvény további képei elérhetőek a google drive-on keresztül.